מי אנחנו

התנועה שלנו /

תושבים יקרים,

עד לפני עשר שנים שימשתי כראש אגף אמרכ"לות במינהל איכות הסביבה בעיריית ראשון, שעזר וסייע לאלפי תושבים מדי שנה.


נחשפתי ללא מעט עוולות וניסיתי לעזור כמיטב יכולתי. עזרתי, אך הרגשתי שזה לא מספיק, שיש נושאים בהם נדרש שינוי במדיניות העירונית וכך בדיוק נהגתי.

 

בבחירות בשנת 2008 התמודדתי למועצת העיר ונבחרתי, בשבע וחצי השנים הראשונות לכהונתי התנדבתי רק עבורכם התושבים, כפנסיונר צעיר של העירייה המשכתי להגיע לעירייה ולעבוד עבורכם בהתנדבות מלאה, כל יום, כל היום.

מזה כשנתיים וחצי אני משמש כסגן ראש עיר, האחראי על הספורט, החינוך הבלתי פורמאלי בחברה העירונית, אחראי על תרבות הדיור ויו"ר ועדת ערר גני ילדים.

 

הצלחתי לסייע לאלפים מתושבי העיר במקומות בהם המערכת העירונית יצרה קשיים בנושאים מגוונים: הרווחה, החינוך, הספורט, רישוי עסקים, הנדסה, ניתוקי מים, ועוד ועוד.

האמת חייבת להיאמר: אני איש של עשייה, לא איש של דיבורים פוליטיים והבטחות שווא.

 

הצלחתי לשנות את המדיניות העירונית בתחומים רבים ועוד היד נטויה.

 

בקדנציה הראשונה שלי, במשך כשנתיים וחצי הייתי חבר בקואליציה, החזקתי בתיק הספורט ובתיק התברואה והגינון ואף יצאתי לאופוזיציה, עשיתי זאת מרצוני, בשל מחוייבותי לחברתי למועצת העיר יפעת מאירוביץ- יפת, שנבחרה מטעם סיעה אחרת המייצגת אג'נדה ירוקה. נתתי את מילתי, שאנחנו ביחד, וכך נהגתי. הבטחתי וקיימתי.

 

לפני כחמש שנים יפעת ואני זכינו להקים רשימה עצמאית - התנועה החברתית הירוקה המשלבת את התחומים שאני מוביל עם התחומים הקרובים לליבה: בריאות התושבים, קיימות ואיכות סביבה. בעיניי, זהו שילוב מנצח. אלינו הצטרפו חברים נוספים, כולם אנשים ראויים בעלי ניסיון בפעילות ציבורית, חברתית וסביבתית. אני גאה ברשימה שהרכבנו.

 

הוכחתי שאפשר לנהוג ביושר גם כנבחר ציבור - פוליטיקאי. כך אני נוהג, ואני חושב ומאמין שזה מה שמגיע לעיר שלנו : פוליטיקה אחרת, אשר מקדמת נושאים עבור כלל התושבים, ביושר, באמינות, בשקיפות ובמקצועיות. זאת דרכי ואני מתכוון להמשיך לפעול כך גם בקדנציה הבאה.

 

ישנם דברים שבוערים בי ואני חייב לשנות: את מחירי הפעילויות העירונית - אני אעמוד על הפחתה משמעותית במחירי החוגים, הקייטנות, הצהרונים ושאר הפעילויות העירונית, אני אלחם עבור שילוב נושא הספורט עם הנושא החינוכי, כספורטאי בעבר אני רואה קשר הדוק בין הנושאים ומאמין שהמאמנים צריכים להיות גם מחנכים וכי מערכת החינוך צריכה להיות בקשר הדוק עימם, אני אלחם עבור האנשים שמצבם לא שפר עליהם: עניי עירנו שזקוקים לאוזן קשבת, להכוונה ולסיוע, הנכים והילדים האוטיסטים. מגיע להם ולכולנו יותר !

 

אני מאמין שהמערכת הציבורית צריכה להיות נגישה יותר לתושבים, לשמוע אותם, לשתף אותם ולסייע להם. התושבים והעירייה אינם שני צדדים, הם אחד וצריכים לנהוג ככאלה.

 

ישנם עוד נושאים רבים, אשמח לשתף אתכם בהם בחוג בית, בפגישה אישית או שיחה טלפונית. אני תמיד זמין בשבילכם.

 

נלחמתי ואמשיך להילחם עבורכם גם בקדנציה הבאה, אך אני זקוק לעזרתכם, כל קול חשוב בקלפי.

 

אשמח להצטרפותכם אלינו, כל עזרה היא משמעותית ואני מודה לכם מראש.

 

בברכה,
איתן שלום,
יו"ר התנועה החברתית הירוקה
054-6728777

איתן שלום

יו"ר התנועה החברתית הירוקה

תושבים יקרים,

מזה 10 שנים אני מייצגת אתכם בהתנדבות מלאה כחברת מועצת העיר מטעם סיעת התנועה החברתית הירוקה. 

אך, לא תמיד הייתי חברת מועצה, מעולם לא חשבתי להיות פוליטיקאית וזה גם לא עיסוקי היחידי.

בחיי המקצועיים אני בעלת משרד עצמאי בתחום הייעוץ הסביבתי. אני עובדת למחייתי בתחום הסביבתי למעלה מ- 20 שנה. עבורי איכות הסביבה איננו טרנד, אלא אורח חיים ומקצוע. אני מלווה רשויות מקומיות, חברות ועסקים בנושאי טיפול בפסולת ואסטרטגיה סביבתית.

אז מה לי ולפוליטיקה ?

לפני היבחרי למועצת העיר לפני כעשר שנים הייתי תושבת מתלוננת, רציתי לגור בעיר בה קולי ותפיסת עולמי הסביבתית יכולים לבוא לידי ביטוי. התעצבנתי בכל פעם שנאלצתי לנסוע לנס ציונה כדי לזרוק בקבוקים למיחזור (זוכרים את הימים ?), התאכזבתי מהעובדה שהחינוך של הילדים שלי בגן הילדים לא כלל את הנושא הסביבתי, פחדתי שיהרסו את אגמון ראשון – אתר הטבע העירוני המיוחד ולכן נלחמתי. בעיקר פחדתי שאין במועצת העיר מי ששומר על בריאותי ובריאות משפחתי.

לפני כ- 10 שנים החלטתי להשפיע מבפנים ואף הצלחתי – החזקתי את תיק איכות הסביבה והבריאות ותחום איכות הסביבה  והבריאות עבר מהפכה בעיר.

עשר השנים עברו במהירות, הוכחתי לעצמי ולאחרים שאפשר לעשות שינוי מבפנים, שאפשר לפעול ביושר מבפנים למען כלל הציבור ולשפר את איכות חייו ובעיקר – שיש גם פוליטיקה נקייה. בניגוד למה שכולם חושבים, כשנכנסים לפוליטיקה לא הופכים להיות מושחתים. אפשר גם אחרת.

זה מה שמגיע לכם, התושבים, נבחרי ציבור המוכנים לעבוד עבורכם במועצת העיר ולייצג אתכם – להיות הקול שלכם במועצת העיר ולסייע בכל בקשה ו/או רעיון לשיפור.

 

הבחירות הבאות בפתח, ב- 30.10.2018 אעמוד שוב לבחירה ; במסגרת רשימה שהקמתי יחד עם חברי לדרך – איתן שלום : התנועה החברתית הירוקה.

אנו מוכנים ורוצים להילחם עבור איכות החיים והסביבה שלכם.

עכשיו תורכם להילחם על מנת שנוכל לייצג אתכם באמצעות סיעה חזקה ומשמעותית – וכל קול חשוב.

שלכם ולמענכם,

יפעת מאירוביץ יפת

054-7706455   

יפעת מאירוביץ-יפת

מחזיקת תיק איכות הסביבה והבריאות

צור קשר

054-3334833

טוליפמן 7

אזור התעשייה הישן

קומה שניה

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© התנועה החברתית הירוקה 2018